Logo 89

Skontaktuj się z nami:
tel: 885 563 079

Seminarium Opakowaniowe PAK 2021

Dnia 15 października 2021 odbyło się Seminarium Opakowaniowe dla Klientów naszej firmy. Zaproszeni Goście zebrali się w hotelu Osada Karbówko Wellness & SPA.

Członkini zarządu Pani Ewa Karbowska przywitała wszystkich zgromadzonych i opowiedziała o strategii rozwoju firmy PAK na najbliższe lata. Podkreśliła, że misją firmy jest zrównoważona produkcja opakowań, które stanowią znikomą część odpadu.

 

Dział Badań i Rozwoju firmy PAK nieustannie testuje nowe rozwiązania, jak cieńsza folia z zachowaniem tych samych właściwości. Jednym z naszych sukcesów jest stworzenie monomateriałowego laminatu, który został odznaczony certyfikatem grupy J.S Hamilton “Przydatny do recyklingu” w pierwszej kategorii.

Co więcej w 2021 roku firma PAK dołączyła do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki której zarząd rozpisał plan rozwoju firmy na najbliższe 3 lata. Spółka zainwestuje 22 miliony złotych na rozbudowę hali produkcyjnej. 

 

Po przywitaniu Gości przez członkinię zarządu, swoje prelekcje zaczęli zaproszone osoby. Pan Cezary Kubiak z agencji brandingowej Lookin’Good opowiedział o ważnych aspektach podczas projektowania opakowań. Wykład “Ekologia… czyli jak zarobić na Konsumencie” potwierdził, że wygląd opakowań jest ważnym czynnikiem wpływającym na wybór Klienta.

 

Pani Monika Michalska, autorka profilu na Instagramie “Pani od odpadów”, przedstawiła proces sortowania i recyklingu śmieci, które zostają wyrzucane do żółtego worka. Zwróciła uwagę na istotny fakt poprawnego projektowania i oznaczania opakowań, tak aby Konsumenci nie mieli problemu z ich segregacją. 

 

W dalszej części Seminarium Opakowaniowego PAK, Pan Michał Dębecki z firmy Chespa Group opowiedział o niewidzialnych dla oka kodach kreskowych Digimarc. Ta technologia uznawana jest za przełom w oznakowaniu produktów. Kody Digimarc to rozwiązanie, które przyspiesza skanowanie produktów, ułatwia proces ich identyfikacji, a ponadto nie ma wpływu na jakość druku.

 

Zasady druku w swojej prezentacji przytoczył Pan Sylwester Popławski z firmy PAK. W swojej prezentacji przedstawił cały proces pracy drukarni fleksograficznej. Od przygotowania wzoru, przez akceptację Klienta, aż po pakowanie gotowego produktu. Razem z uwzględnieniem aspektów technicznych.

 

Na zakończenie części oficjalnej Seminarium Opakowaniowego PAK Pan Marcin Kretkowski z Ulma Packaging przedstawił innowacyjne linie produkcyjne, które przyśpieszają pakowanie świeżej żywności, wykorzystując przy tym obniżoną ilość materiałów, która ma znaczący wpływ na ilość produkowanych odpadów.

 

Po wszystkich prelekcjach Seminarium Opakowaniowego PAK zaproszeni Goście udali się do sali balowej, w której odbył się bankiet. Była to dobra okazja do networkingu i wspólnej integracji. Zarząd firmy zapowiedział, że kolejne Seminarium Opakowaniowe PAK odbędzie się przyszłej jesieni. 

 

C

Seminarium opakowaniowe
Członkini zarządu firmy PAK Pani Ewa Karbowska
Pan Cezary Kubiak z agencji brandingowej Lookin’Good
Uroczysty bankiet w Osadzie Karbówko
Powrót